Napsali jste nám / o nás

Se souhlasem autorů publikujeme vaše dotazy nebo komentáře:

Nelson v novém domově

Nelson Horatio of Ragstet / Matýsek

1.2.2013

Vždycky se mi líbily mainské mývalí kočky. Jsou obrovské, štíhlé, vznešené ... vypadají hrdě a královsky. Jenže ta naše potvorovatá potvora mainská nemá čas ani chuť se mazlit. Stejná jako naše děti - nemá na to čas a je to největší obtěžování na světě :)))
Tak jsem přemluvila přítele a jeli jsme se podívat k Vám. Překvapilo mě, jak mají ragdollové nadýchanou srst. Říkala jste, že králičí. Pravda pravdoucí !! Matýsek (dřív Nelsonek) je můj mazlivý králíček :)))) Překvapilo mě, jak jsou ragdollové o dost víc podsaditější než mainy ... no mají prostě velká bříška :))) Ale nejvíc mě na nich dostává - na našem Matýskovi :))) - jaký je to mazlík, miláček, pusinka. Jen to ten nekrálíčkovatější králíček na světě.
Když se chce mazlit, zvedne ocásek, vystrčí hlavu a na těch svých krátkých nožkách se natahuje co nejvíc nahoru, aby se co nejvíc pohladil. Umí s sebou plesknout kdekoliv, aby ukázal bříško a co nejvíc ho podstrčil pod ruku. Umí mňouknout, když má pocit, že jsem si ho nevšimla a že ho nikdo nepohladil.
Pokaždé přiběhne na zavolání. Má v sobě tolik slušnosti, že poctivě přičichne ke každému jídlu, co mu dávám. On by to spapal, ale když panička mu tam vždycky podstrčí nějaký hnus, tak prostě nemůže. A panička lítá a zkouší jiné šunčičky, jiné kapsičky, jiné konzervičky ... Zatím ale baští jen granulky a občas něco od mlíka ... sýr, pribiňák ... aby se neřeklo.
I když si hraje, i když se mazlí, i když se mu sáhne kamkoliv, nikdy nevytáhne drápky, nikdy nekousne. Maximálně, když už je nejvíc týrán a mučen ... nespokojeně mňoukne.
Rád se češe a ještě u toho přede, to já jsem nikdy u žádného zvířete neviděla... takže nakupuju masážní hřebeny a snažím se, aby byl miláček spokojen.
Ze začátku jsem se trochu bála, toho mého nadýchaného miláčka, a mazlinkovala jsem ho jen opatrně. Až za nějaký čas jsem zjistila, že i když je to malý prcek, největší požitek pro něj je, když mu pořádně zabořím ruce do srsti a pořádně ho mačkám a ždímu. To je blahem bez sebe. A já taky.
Náš kocour ho miluje. Vlastně každý. I když přítel mu říká, že je to náš blbeček (a já mu za to nadávám - příteli samozřejmě. A navíc, já jsem ho totiž moc dobře viděla, jak ho tajně pusinkuje :)))))).
Za sebe můžu říct .. je to moje miminko, můj miláček. Jsem do něj blázen. A jinou kočku než ragdolla už nikdy chtít nebudu. Psala jsem, že se mi vždycky zdály mainy nej nej nej??? To ano, jsou stále moc hezké, ale kam se hrabou na Matýska se špinavým nosem a packami :)))
Katka V.

Merlin v novém domově

Merlin the Magician of Ragstet

6.11.2012

Dobrý večer,
konečně jsem se dostala k tomu, abych poslala mail do vzkazovníčku, který napsala moje dcera Klárka:

Náš Merlínek
Milá chovná stanice. Chtěli bychom Vám velmi poděkovat za pětiměsíční péči a lásku, kterou jste kocourkovi dávali. Merlin je kocourek podle našich snů. Čokoládový kocourek byl pro nás jako dáreček s výbavičkou. Po příchodu do nového domova nebyl vůbec vyděšený. Velikou změnu snášel jako nic. Pořád vyžaduje hlazení a ani při hře nevytáhne drápky. Na tom máte největší práci Vy. Výbava s jakou k nám Merlínek přišel nám velice pomohla a hračky od jeho paničky a kočičích kamarádů kocourka moc potěšili. Výběr kočičího krmiva je opravdu výborný. Krmivo je kvalitní a micince moc chutná. Kocourek je velký lovec, rád šplhá na stromy a láka ho dobrodružství. Miluje brčka a různé udičky. Večer se s námi dívá na televizi. Je to úžasný společník pro celou rodinu. Snažíme se o Merlínka starat co nejlépe tak, jako ve Vaší stanici. Ještě jednou Vám za péči moc děkujeme a velice ji oceňujeme.
Nová panička Klárka Pokorná a její kočičí láska Merlínek

Jinak si to s Merlínkem moc užíváme. Je pravda, že je to více pes než kočka. Chodíme spolu na procházky, Merlínek jde vedle nás bez vodítka. Na přivolání přiběhne jako pejsek. Večer, když se zhasne a jde se spát, Merlínek lehne do svého pelíšku a vstává společně s manželem a doprovází ho ranní hygienou až po odchod do práce. Pak ještě doprovodí nás holky a jde dospat. Jinak miluje lov, skáče hrozně vysoko a snaží se ulovit letícího ptáka:-), je to opravdu podívaná. Šplhá vysoko do stromů, miluje hru na schovávanou a běhat po velké zahradě (1500 m2), ale chce abychom běhali taky. Já jsem s ním dopoledne doma, tak běhám, schováváme se vzájemně a bafáme na sebe a je to ohromná legrace. Je to náš princ Merlin. Je skvělý!!!
Moc děkujeme za lásku, kterou jste mu dali - je to znát. Moc Vás obdivujeme a všem doporučujeme.
Žaneta P.

Mondo v novém domově

Mondo Maurzio of Ragstet

31.10.2012

Tak naše malinkaté Mondítko už má (v necelých 8mi měsících) 6.1kg!

4.8.2012

Monďa je vážně zlatíčko, neustále ho mám za zadkem, v posteli, pod nohama, vrní a vrní až se divím, že už mu z toho nebrní hlava.:) Párkrát už jsem se o něj přerazila, na ruce mám modřinu jak jsem se to snažila vybrat a dveře kupodivu neuhnuly.:) Já toho kočičáka prostě miluju.:-DD Katka

11.7.2012

Mondíka už máme doma měsíc a je to opravdu zlatíčko. Naprosto mě odzbrojuje svým poměnkovým pohledem a jemným hláskem, takže se na něj ani nejde zlobit, když občas provede nějakou tu lumpárnu. Je první Ragdoll v naší rodině a už mne na 100% přesvědčil, že jiné plemeno u nás nemá šanci. Už teď předčil všechna má očekávání ohledně tohoto úžasného kočičího plemene. Je to vrnidlo, vrní neustále, všude a za každé situace. Při drbání, při jídle, dokonce i na záchodě. Tam si ještě k tomu pro sebe povídá, aby všichni věděli, jak moc je šikovný. A jeho oblíbená činnost? To je horizontální styl směrem vpřed s náhonem na všechny 4. V praxi to znamená lehnout si na bok ke křeslu, zatnout do něj drápy na všech 4řech a minimálně 2x celé křeslo tímto způsobem obkroužit.:) Pozorovat ho při tom je opravdu sranda. Za tohle úžasné zvířátko Vám všem v ChS Ragstet moc děkuji. Hlavně za péči a lásku, se kterou jste ho připravili na další etapu jeho života a doufám, že u nás se bude mít minimálně stejně tak dobře, jako u Vás.
S Mondíkem zdravíme celou kočičí bandu a přejeme krásně slunečné prázdniny.
Katka B.

Mona v novém domově

Mona Lisa of Ragstet

14.7.2012

Koťátko jsme si vybrali přes internet a hned při prvním setkání jsme si malou Monu zamilovali. Předání proběhlo úplně bez problémů a koťátko si hned zvyklo na nové prostředí. Přestože už jsme několik kočiček v životě potkali, tak Mona je zaručeně ze všech nejzvědavější. Vleze všude kam se dá, což je rájem pro všechny fotografy, kteří podporují známý sport "vyfoť svou kočku v nejneobvyklejší pozici". Nyní je s námi již skoro dva měsíce a je to opravdu zlatíčko. Po několik týdnech se sama od sebe naučila aportovat. Ať hodíme její oblíbenou myšku kamkoliv, tak ji neomylně najde a přinese zpátky. V noci spí ve svém pelíšku nebo se občas přijde pomazlit, ale ráno nás nebudí, takže si můžeme o víkendu trochu přispat. Uvidíme jak se bude chovat až bude větší, zatím je to pořád jen koťátko. Ve svých skoro 5 měsících má 2,5 kila, takže je to docela macek a kypí zdravím a dobrou náladou. Od svých rodičů a původních majitelů z chovné stanice se naučila všemu důležitému a určitě na ně ráda vzpomíná. A my také, jelikož máme díky nim doma opravdového kočičího kamaráda. Navíc jsme stále v kontaktu přes facebook nebo přes e-mail, abychom se mohli kdykoliv obrátit pro radu ohledně kočičky nebo si jen napsat o nových zážitcích s Monou a vyměnit si fotky.
Verča a Štěpán

Mia v novém domově

Mia More of Ragstet

6.7.2012

Dobrý den, píšu, abych Vám znova poděkovala za Miouška :) Je prostě přesně taková, jak jste o ragdollících psala :) Všude chodí za mnou a když mi ráno nosí do postele míček, abych jí ho házela, tak mě vážně hrozně baví :)) Jinak hezky roste a v Tanvaldě už chodí po celém bytě a s naší druhou kočkou to mají na dobré cestě...občas si teda ještě "popovídají", ale jinak se snesou už i na metr a blíž :))
Daniela

2.6.2012

Dobrý den, hlasím tedy, že za sebou máme úspěšně první noc!! Když jste odjeli, tak jsme si hrály, pak asi na hodinku usnula, pak se i malilinko najedla. Jinak na záchod už pěkně chodí do koupelny. Spinkala se mnou v posteli, v půl páté trochu pořádila, a pak spinkala až do rána zase u mě!! Hrozně ráda si chodí lehat pod stůl :) A teď si sedí na druhé straně gauče jako královna :) Je úžasná!! Děkuju...
Hezký víkend
Daniela

Lara v novém domově

Lara the Warrior of Ragstet

10.6.2012

Začalo to zcela nenápadně. Hledala jsem na internetu hezké fotografie koček a narazila jsem přitom na plemeno Ragdoll, o které jsem se později začala zajímat. Zjistila jsem, že toto plemeno má shodou okolností moje vzdálená kamarádka na Slovensku. Poslala mi pár textů, fotografií a videí a mě bylo hned jasné, že takovou kočičku chci.
Přečetla jsem si pár odborných textů i obyčejných názorů na tohle plemeno a můj dřívější sen mít psa se ihned změnil na sen „Mít doma Ragdolla“. Po několikahodinovém brouzdání na internetu jsem objevila inzerát od Chovatelské stanice Ragstet. Text inzerátu mě zaujal natolik, že jsem se šla podívat na jejich webové stránky. Do očí mě praštila fotografie Larinky, u které stálo, že hledá nový domov.
Bez váhání jsem napsala e-mail a dostalo se mi rychlé odpovědi. Z komunikace přes e-mail bylo jasné, že chovatelé se o kočičky starají na úplné maximum a věnují jim veškerý svůj čas a lásku. Nakonec se z psaní přes e-mail vyklubala nezávazná návštěva.
Na návštěvě jsme se do Larinky v okamžiku zamilovali a věděli jsme, že už jinou chtít nebudeme, a tak se z naší nezávazné návštěvy stala návštěva závazná.
Chovatelé nám všechno důležité řekli a vysvětlili mezi tím, co jsme obdivovali Larinku. Ochotně s námi sjeli do obchodu, kde nám ukázali co bychom měli všechno Larince koupit, pořídit a dopřát. Za několik dní jsme si jeli Larinku vyzvednout.
Přivezli jsme si jí domů a nedokázali jsme se od ní odtrhnout. Celý svůj nový domov opatrně prošla a s námi se seznámila za pomocí her. Po krátkém čase se Larča otrkala a začala řádit.
Je to krásné, jak za námi všude chodí. Sedí před záchodem a čeká, že vystrčíte kousek toaletního papíru a ona ho vytáhne. Hodíte jí papírovou kuličku a ona Vám jí donese zpět (ale jen, když se jí chce). Občas to u nás vypadá jako na dostizích, kdy Larinka letí rychlostí blesku přes různé překážky (za svojí kuličkou) a v tu chvíli ji musí jít všechno z cesty, jinak to srazí. Také Larinka krásně cupitá, když se snaží někam nenápadně dostat. Po ránu nám skáče do postele a budí nás. A až uvolníme teplou postýlku, tak se do ní hned zavrtá a začne chrnět. Poctivě nás každý den vítá a hrne se okamžitě do tašky s nákupem. Jakmile nám vletí do bytu nějaký hmyz, tak ho Larinka hlídá a hlasitě mňouká do té doby, než přijdeme a hmyz zlikvidujeme. Pokud jí něco zakážeme a jí se to nelíbí, tak nám to dá najevo svým „vrčením“ a nebo skákáním po nás.
Naše Larinka je i veliký labužník. Takže to, co necháme na stole, je v jejím opojení. A uvidíme jen olizující se Larinku s výrazem typu „Co je?“ a nebo „To nebylo pro mne?“. Tudíž už jídlo bez dohledu nenecháváme na stole. Larinka je mladá kočičí dáma a dává nám to najevo svým mňoukáním a vznešenou chůzí a její vrnění a vděčný pohled je něco, co nám nic jiného nevynahradí. Má slušné vychování a před jakoukoliv návštěvou se chová vzorně.
Dokáže nás překvapit čímkoliv. Je to „kočkopes“, a to někdy nezapře. Například mi škubala a trhala v tlamičce tričko a u toho vrčela.
Skáče na dveře a „šplhá“ po nich nahoru. Skáče na záclonu a ráda se na ní houpe. A také občas chrápe (nahlas), ale i přes tyto a další věci ji všichni zbožňujeme a pryč bychom ji nedokázali dát. Je to náš člen rodiny, naše „miminko“.
Na lepší kočičku a na lepší chovatelskou stanici bychom jen těžko narazili. Jsme moc rádi, že naše Larinka pochází od takto skvělých chovatelů, kteří nám pomáhají se vším a ochotně řeší různé problémy. Pokud budeme chtít někdy v budoucnu dalšího mazlíčka, tak jedině od Chovatelské stanice Ragstet. Moc děkujeme za všechno!
Denisa, Lenka, Pavel