Orlitia

Vybíráme koťátko

Určitě se shodneme na tom, že kočičky dokážou být skvělými společníky bez ohledu na jejich původ. Tedy ať se jedná o kočičky „bez papíru“ nebo ty s průkazem původu. Avšak Ragdoll má svou typickou povahu, pro kterou jste se možná rozhodli právě pro něj. Díky průkazu původu si můžete být jistí, že koťátka neztratila nic ze svého charakteru a že si domů odnesete přesně takového Ragdolla, který dostojí své povaze a temperamentu.

Nikdy nezapomínejte na to, že se pořízením kočičího kamaráda zavazujete ke vztahu na cca 15 – 20let. Kočička, pro kterou se rozhodnete, by měla svým charakterem a temperamentem odpovídat Vaší osobnosti a korespondovat s Vaším životním stylem. Před tím, než se definitivně rozhodnete, byste si měli být jisti tím, co od svého nového kočičího přítele očekáváte.

Jednu nebo dvě?

Stejně jako lidé, se kočičky cítí osamělé a znuděné, pokud trávíte celé dny v práci a ony zůstávají doma sami. Řešením v takovém případě může být pořízení si dvou koťátek stejného věku najednou. Tak se rychle stanou kamarády a budou spolu držet basu.

Kluka nebo holčičku?

Pokud jste se nerozhodli věnovat chovatelství, ale hledáte jen kočičího kamaráda, pohlaví koťátka nehraje žádnou roli. Jak ragdollí kočička tak kocourek Vám budou skvělými společníky. Koťátka „na mazlíka“ se nechávají nejpozději do jednoho roku jejich života kastrovat. U kočiček tak předejde případným problémům se zánětem dělohy nebo například karcinomu prsou v jejich pokročilejším věku. U kocourků pak zas případným nemocem varlat a v pozdějším věku pak možným problémům s prostatou. Mimo jiné také znatelně omezíte či zcela vyloučíte jejich potřebu značkování.

Dospělá kočička nebo koťátko?

Koťátka jsou rozkošná, hravá a přímo Vás vyzývají k pomazlení. Většina z nás si nic z toho nechce nechat ujít a pořizuje si tak právě koťátko. Jsou mezi námi i tací, kteří toto poměrně krátké období v životě koček (možná i rádi) oželí. Je však nutné mít na paměti, že pořizujete-li si koťátko, můžete jeho chování (s pořádnou dávkou Vaší trpělivosti a důslednosti) ovlivnit. Rozhodnete-li se však pro dospělou kočičku, musíte již počítat s tím, že má své zažité zvyky, které budete jen těžko měnit. Zde ještě více platí, že výběr povahy a temperamentu kočičky by měl být v souladu s Vaší osobností a Vaším stylem života. S povahou dospělé kočičky byste tedy měli být srozuměni a srovnáni.

Pro ty z vás, kteří ještě netuší, co všechno mohou od svého nového domácího přítele očekávat, přikládáme odkazy na dvě velmi názorné ukázky Simon's Cat - Cat Man Do a Simon's Cat - TV Dinner.

Rezervace koťátek

Máte-li konkrétní představu o Vašem novém ragdollím příteli, využijte možnosti předběžné rezervace přes náš e-mail info@ragstet.cz. Na Vaši poptávku budeme reagovat co možná nejdříve. Děkujeme.