Vrh_N

Úspěšná výstava v Praze

10.3.2013

Naše kočičky nám udělali velkou radost ! O víkendu jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy v Praze. Iddy úspěšně nakročil cestu ke Granditeršampionovi, Destiny získala titul Interšampion a nominaci do BIS, a náš benjamínek Niké získala ocenění BIV a odnesla si hned 2x nominaci do BIS, přičemž k získání titulu jí chyběl skutečně jen krůček, když při rovnosti hlasů od posuzovatelů rozhodl o vítězi los. Jsme na všechny kočičky moc pyšní!

Vrh_N

Máme koťátka!

28.2.2013

Ve čtvrtek 28.2.2013 se naší Mafince a Iddymu narodilo 6 krásných bílých klubíček. Vypadá to na čtyři kluky a dvě holčičky. Mafinka je trpělivou maminou a prckové rostou přímo před očima. Bližší informace doplníme co nejdříve.

Merlin_outdoor

Zimní radovánky

9.2.2013

Sníh je prima, aneb Merlin si užívá svou první zimu plnými doušky. Miluje procházky apobyt na čerstvém vzduchu, sníh není žádnou překážkou. Děkujeme Žanetě a děvčatům za krásné fotky spokojeného kocourka.
Velký dík za láskyplný nový domov pro „našeho“ odchovance Nelsonka posíláme také Katce do Litoměřic – více viz Vzkazovník.

Vrh_O

Náš jedináček

13.12.2012

Dne 8.11. se naší Mafince a Iddymu narodil sladký kocourek – jedináček. Oliverek je ohromně hravé a šikovné koťátko a nic si nezadá se svými staršími kočičími kamarády. S Nikitkou si hraje na honěnou, od Iddyho se učí, jak se tvářit a chovat jako správný kocour, a Destinka s Mafčou se o něj mateřsky starají. Když je dostatečně utahaný a umytý, přijde si „ustlat“ k někomu z nás a než napočítáte do tří, usne tvrdým spánkem tak, jak je.

Vrh_N

Destiny má opět koťátka

2.9.2012

V neděli 2. 9. 2012 se naší Destince a Aaronovi z chovatelské stanice Orlitia narodila 3 krásná koťátka. Destinka je ohromně trpělivou a pečující maminkou. Miminka měla nejvyšší porodní váhu ze všech našich předchozích vrhů a baští o sto šest, takže rostou přímo před očima. Bližší informace doplníme co nejdříve.

Vrh

Nejlepší ragdollí vrh

10.6.2012

Z příbramské mezinárodní výstavy si naše koťátka odnesla krásný pohár a titul Nejlepší ragdollí vrh. Z pětice nádherných koťátek, která se naší Destince a Iddymu v březnu narodila, se výstavy zúčastnila tři koťátka. Čokoládová kočička Miss Terry (Terka), která rozšíří řady chovatelské stanice Orlitia. Dále pak lilový kocourek Mondo Maurizio (Mondík), kterého čeká v novém domově u Katky smečka spousty dalších zvířátek a do třetice kouzelný Merlinek, pro kterého nový domov ještě hledáme. Pro domluvení nezávazné návštěvy naší chovatelské stanice nás prosím kontaktujte na info@ragstet.cz.

Iddy

Iddy v České televizi

21.4.2012

V sobotu 21. 4. jste mohli našeho fešáka Iddyho vidět na programu ČT1 v pořadu Zázraky přírody. Aidíka musím moc pochválit – byl neuvěřitelně trpělivý, když vyčkával na malém stolečku, než na nás přijde řada a nenechal se rozházet potleskem publika ani dalšími kočičkami. Pokud jste nás v sobotu nestihli, můžete se podívat zde Zázraky přírody

Vrh_M

Koťátka už vidí

25.3.2012

Koťátka rostou jako z vody a mají se čile k světu. Dva krásní kluci a tři neodolatelné holčičky začínají objevovat svět kolem sebe a už už by se chtěli vydat ze svého pelíšku někam dál. Destinka si je však pečlivě hlídá a při každém jejich pokusu o únik je zatím pěkně nasměruje zpátky do pelíšku. Bližší informace najdete v sekci Aktuální vrhy

Vrh_M

Koťátka prospívají

11.3.2012

Všechna koťátka krásně prospívají a pěkně příbývají na váze. Destiny je starostlivě opečovává a Iddy se na ně občas zajde pyšně podívat. Naše žárlivka Mafinka se však s příchodem koťátek vyrovnává trošku pomaleji a na nás všechny, kteří se nad koťátky rozplýváme, demonstrativně syčí a prská. Ale na intenzitě pomalu ubírá, a tak věříme, že se s tím za chvilku srovná. U koťátek se pomalu začínají rýsovat barvy a variety, které vám brzy přineseme. Bližší informace najdete v sekci Aktuální vrhy

Vrh_M

Destiny má koťátka

5.3.2012

Dnes se Destince narodilo 5 krásných koťátek. Destinka vypadá, že bude trpělivou a pečlivou maminkou. Koťátka hned začala pěkně baštit a Destinka si při tom spokojeně vrní a přede. Myslím, že je zaslouženě pyšná a my na ní také!

Destiny byla na ultrazvuku

1.2.2012

Podle výsledků vyšetření ultrazvukem, bude mít Destiny nejméně pět koťátek. Může se ale stát, že jsme v tom chumlu v bříšku nějaké vynechali, takže by jich mohlo být celkem třeba i sedm. Videozáznam vyšetření jsme umístili na stránku Plánovné vrhy.

Destiny a Iddy čekají koťátka

29.1.2012

Začátkem března se budeme těšit na koťátka ze spojení naší novozélandské čokoládové kočičky Destinky a Interšampiona Iddyho, který je nosičem čokolády. Protože oba jsou nositeli ředícího genu můžeme očekávat kromě čokoládového a seal zbarvení i barvy blue nebo lilac. Více informací najdete na stránce Plánovné vrhy.

Mafia

Championem je nyní už i Mafinka

22.1.2012

V neděli 22. 1. jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy kočiček, která proběhla v Praze v hotelu Diplomat. Pro Mafinku to byla po koťátkách její první výstava, a tak nás její úspěch potěšil o to více. Domů jsme odjížděli se Championem a krásným posudkem od paní Berty Němcové, která si pochvalovala především Mafinčiny perfektně vyvážené a ohraničené odznaky, spolu s učebnicovým profilem hlavy a sytou barvou oka.

Lara

Lara a její první výstava

22.1.2012

Spolu s námi se výstavy zúčastnila i dcera Mafinky Lara, která zde byla se svými současnými páníčky. Obě holky spolu obývaly společnou dvojklec a moc jim to společně slušelo, takže si zaslouženě užívali značné pozornosti a zájmu návštěvníků. Ani Lara si „neukousla“ při posuzování žádnou ostudu a domů si přivezla Ex1 ve třídě koťátek do 6ti měsíců. Pochválena byla především za profil hlavy, hedvábnou srst a nádherně dlouhý a osrstěný ocas. Denise, paničce Larinky, děkujeme za skvělou přípravu a předvedení.

Lara

Lara je spokojená v novém domově

24.11.2011

Tak naše vymazlené koťátko Lara už je v novém domově se svou paničkou Denisou. Podle prvních zpráv se Larunka velmi rychle zorientovala a zabydlela, a podle fotek to lze jen potvrdit. Jsme rádi, že Larča získala takovou bezva novou rodinku a láskyplný domov. Deniso, Lenko, Pavle - moc děkujeme!

Lara

Lara rezervována

20.11.2011

O víkendu se na Laru byli podívat její budoucí páníčkové, a protože se jim moc líbila, bude se už příští týden stěhovat do nového domova. Jen se trochu obáváme, jak ji nejen my, ale zejména děti a Destiny, budeme postrádat, i když věříme, že se v novém domově bude mít stejně dobře jako u nás.

Orlitia mají nová koťátka

30.10.2011

Našim přátelům z chovatelské stanice Orlitia se narodila nová krásná koťátka ve vrhu R. Všechna koťátka z tohoto vrhu čekají na své nové rodiny, kde budou dělat radost jako luxusní mazlíčci.

Iddy

Úspěšná výstava ve Weidenu!

22.10.2011

V sobotu 22. 10. jsme se rozjeli s naším Aidíkem a Destinkou zabojovat na výstavu do německého Weidenu. Vyráželi jsme brzy ráno a cestu nám znepříjemňovala hustá mlha, která nás provázela téměř celou dobu. Jinak však cesta ubíhala bez problémů a na místo jsme dorazili včas a v pohodě. Jen co jsme stihli připravit klec a „zabydlet“ kočičky, byl čas na posouzení. Na rozdíl od jiných výstav jsme nemuseli zdlouhavě čekat - Iddy šel k posouzení úplně jako první a Destinka jako třetí kočička. Aidíka posuzoval Steven L. Jones z Norska a nešetřil superlativy, což nás samozřejmě moc a moc potěšilo. U Iddyho si pochvaloval především stavbu těla, kvalitu srsti a v neposlední řadě barvu oka.

Destiny

Destinka šla na posouzení k paní Isabelle Maillard-Chiavuzzo ze Švýcarska a nezůstala nikterak pozadu. Paní posuzovatelku si získala nejen svou úžasně přítulnou povahou, ale také svou hedvábnou srstí a mohutným vzezřením. Přes všechny superlativy se však ani jednomu nepodařilo v „rozstřelu“ do BISky projít přes mainky, i když to byl boj do poslední chvíle. Oba nám udělali velikánskou radost a jsme na ně moc hrdí. Iddy zde získal titul Interšampiona a Destinka svůj druhý CACIB, což je opravdu krásný úspěch a snad nebudu troufalá, když budu věřit, že je to příslib dalších úspěchů. Aidíku, Destinko, moc gratulujeme a jsme na vás pyšní!!!

CACIB for Destiny

16.10.2011

Destiny reach the first CACIB on Prague cat show in Congress Center. Destiny! Congratulation!!

Lara

Lara slaví dva měsíce. Všechno nejlepší !!!

9.10.2011

Lara je úžasně šikovné koťátko, pro které je každá překážka pouze výzvou k překonání a naučení se něčemu novému. Pro ostatní dospělé kočičky doma je již téměř rovnocenným parťákem a rozhodně se nenechá jen tak něčím zastrašit. Larčinou nejoblíbenější baštou je syrové hovězí masíčko, kdy nejen že vylíže svou mističku úplně dočista, ale stihne obejít ještě misky ostatních. Od Iddyho si umí vyžebrat i jeho nejmilejší pochoutku. Byli jsme velmi překvapeni jeho chováním, kdy jí sám přistrčil kousek sušeného kuřecího masíčka, které se právě chystal slupnout (samozřejmě jsme mu to hned nahradili jiným kouskem).
Kožíšek má Lara jako stvořený k mazlení a když spí, spletli byste si ji s plyšákem. Otevře-li ale ta svá modrá kukadla, uvidíte najednou dvojici čertovských plamínků a je jasné, že už se jí v hlavičce rodí nějaká ta správná kotěcí lumpárna. Probere tedy ze spánku také ostatní odpočívající kočičky a hurá, jdeme si hrát!

Něco málo o Destiny

5.10.2011

Destiny je nejen krásná ragdollí mladá dáma a velký mazel, ale také úžasná tetka pro malou Laru. Právě ona je jejím největším a trpělivým učitelem. Věřím tedy, že stejně perfektní a starostlivou maminkou bude i svým koťátkům, která na tuto zimu plánujeme ze spojení s naším Iddym.
Příští víkend se chystáme s Destiny na pražskou výstavu, která pro ni bude první ve třídě šampionů. Destinka nám krásně vyrostla a její čokoládová barva srsti získala opět na sytosti. Držme tedy palce, ať se zadaří!

Lara

Lara nám roste před očima

4.9.2011

Z našeho mimča se stává krásná mladá slečna, která je vrchovatě opečovávána nejen svou maminkou, ale i starostlivou tetou Destiny. Tahle teta jí učí zejména takovým věcem jako jak bojovat, jak se bránit a nic nevzdávat, jak překonávat nástrahy a překážky, ale také to, že nejlepší pohled je shora dolů. Všem těmto prvním krůčkům zpovzdálí přihlíží maminka Mafča a je ve střehu kdyby něco. Přesvědčit se o tom můžete sami na jejích nových fotkách zde.

Lara

Máme koťátko!!!

10.8.2011

A je to tady! Ve úterý 9. 8. se naší Mafince narodilo krásné koťátko. Mafinka, jako prvorodička, vše skvěle zvládla a je opravdu vzornou a starostlivou maminkou. Naše mimčo se má čile k světu a my o něm brzy přineseme další zprávy.

(...mimochodem, musím smeknout před naším synem Dominikem (11 let), který byl sám doma, když to všechno začalo a díky rychlému průběhu stihli s Mafinkou sami porodit její první koťátko ještě před tím, než jsem dorazila. Domčo, díky moc, seš borec!)

Nový vzhled našich stránek

7.8.2011

Dokončili jsme plánovanou změnu vzhledu našich webových stránek, doufám, že se budou líbit!

Kittens

Šampionem už je i Destiny

31.7.2011

Naše čokoládová princezna dosáhla ve svých necelých 11ti měsících titulu Champion a odnesla si z pražské výstavy od posuzovatelů krásné posudky s příslibem „Very promising“. Děkujeme a věřím, že nezklameme – že Destinko?

Čekáme koťátka!!!

20.7.2011

Začátkem srpna očekáváme radostnou událost a těšíme se na koťátka ze spojení Mafinky a Iddyho. Více informací najdete na stránce O koťatech.

Kittens

Úspěšná výstava v Ústí n. Labem

17.7.2011

Iddy se může odedneška pyšnit titulem šampiona a ani Destinka nezůstala pozadu - úspěšně absolvovala svou první výstavu v otevřené třídě a přivezla si domů z Ústí svůj první CAC. Oběma kočičkám gratulujeme a děkujeme!

Kittens

Mafinka a její první CAC

26.3.2011

Naše Mafinka získala svůj první CAC - jsme opravdu pyšní, gratulujeme a těšíme se na další výstavy.